12 augustus 2021 om 13:12
< 1 min lezen

Meer dan de helft van de verpleegkundigen ziet vaccinatieplicht niet zitten

Uit een ledenpeiling van NU’91 blijkt dat een meerderheid van de verpleegkundigen een vaccinatieplicht niet ziet zitten. Meer dan 55 procent is ertegen en 27 procent dat zo’n plicht dan niet alleen voor hen, maar voor de hele bevolking moet gelden. Dit meldt NU’91 die 7.000 leden bevroeg. 12 procent daarvan reageerde. 

Door het aantal toegenomen coronapatiënten in ziekenhuizen, is voor 33 procent van de verpleegkundigen de werkdruk weer toegenomen. 67 procent vindt dit een probleem en 14 procent van de verpleegkundigen die dat zo ervaart vindt de werkdruk te groot.

Afspraken ontbreken

“De werkdruk is niet nieuw, dat speelde al voor de pandemie. Net als de personeelstekorten. Toch stond deze groep er tijdens de hele pandemie. Maar nu is het eerst tijd voor rust. We zeggen dat niet voor niets al zo lang. Dat schreven wij ook in ons herstelplan voor de zorg”, zegt voorzitter Stella Salden van NU’91. 25 procent van de verpleegkundigen heeft echter nog geen afspraken gemaakt over het opnemen van vakantie-uren. 

Niet klaar voor inhaalzorg

Over inhaalzorg zeggen verpleegkundigen het volgende. Slechts 27 procent zegt klaar te zijn voor het inhalen van uitgestelde zorg. 49 procent is zelf nog niet eens hersteld van de drukte tijdens de pandemie. Zij vinden het daarom te vroeg om inhaalzorg te verlenen. Het ziekteverzuim is hoger dan normaal. NU’91 roept daarom op om nu in te grijpen, voordat het fout gaat. Er is een kritisch plan nodig om de inhaalzorg duurzaam te kunnen oppakken. “Dat moet gebeuren in samenspraak met de verpleegkundigen en verzorgenden zelf”, aldus Salden.

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Dossier Corona

    Minder animo voor coronaprik in najaar 2025

    11 december 2025 om 14:03
    • Dossier Corona

    Dit bekende middel blijkt onverwacht effectief tegen post-covidklachten

    10 december 2025 om 11:18

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht