6 december 2021 om 14:21
< 1 min lezen

Medische studenten wachten op GGD om bij te springen boostercampagne

Volgens de voorzitter van de vereniging De Geneeskundestudenten en verschillende mbo- en hbo-instellingen zijn geneeskundestudenten en studenten verpleegkunde nog niet gevraagd om bij te springen bij de boostercampagne. Vrijdag liet de GGD weten ook medisch studenten te willen inzetten, maar die blijken nog niet te zijn gevraagd. Dit meldt Skipr. 

De vereniging De Geneeskundestudent heeft zo’n 16.000 leden, waarvan velen klaarstaan om bij te springen. Eerder hebben medische studenten al een bijbaan bij de GGD gehad op een prik- of testlocatie. “Maar er zijn ook veel studenten die fulltime coschappen lopen. Zij kunnen dan niet aan de eis komen die de GGD stelt dat medewerkers altijd zestien uur per week inzetbaar moeten zijn”, zegt voorzitter Femke van de Zuidwind. Als de GGD daar flexibeler in wordt, kunnen meer studenten een handje helpen.

Oproep afwachten

Ook het ROC Deltion College in Zwolle en het ROC Hof van Twente hebben nog geen oproep gekregen om studenten in te zetten voor de boostercampagne. Directeur Jan-Ernst van Driel van ROC Deltion laat weten twee weken lang 460 studenten op priklocaties te kunnen zetten. De mbo-instellingen en verschillende hbo’s laten weten en oproep af te wachten.

Het plan van minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid is om voor het einde van dit jaar 3 miljoen boosterprikken te zetten. Daarbij is ook volgens hem hulp nodig van studenten

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Dossier Corona

    Onderzoek naar post-covid pas sinds kort op gang en nu al is het geldpotje bijna op

    3 december 2025 om 11:03
    • Dossier Corona

    Man fraudeerde voor ruim 8 miljoen euro met subsidie Coronabanen in de Zorg

    1 december 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland