Kamermeerderheid steunt motie voor medisch specialist in loondienst
7 november 2024 om 09:00
< 1 min lezen

Kamermeerderheid steunt motie voor medisch specialist in loondienst

Veel medisch specialisten in ziekenhuizen zijn zelfstandigen in maatschappen, maar een Kamermeerderheid staat achter een SP-motie die ervoor moet zorgen dat zij in loondienst gaan. Op dit moment werkt 25 procent van de medisch specialisten als zzp’er. Dit meldt de Telegraaf. 

Door meer medisch specialisten als internisten, gynaecologen en cardiologen in loondienst te laten werken, moet de samenwerking in de zorg verbeteren en worden de zorgkosten hopelijk bedwongen. Tegelijkertijd zien coalitiepartijen ook in dat zelfstandigheid juist voor innovatie en efficiëntie zorgt. Helaas blijven de doelen voor passende zorg buiten bereik zolang medisch specialisten volop in maatschappen blijven zitten.

Onderzoek Agema

De Tweede Kamer pleit nu dus voor medisch specialisten in loondienst, maar voordat Fleur Agema van Volksgezondheid daar gehoor aan geeft, laat ze onderzoek doen. De motie van de SP zorgt ervoor dat Agema hier vaart mee maakt en dat ze voor volgend jaar zomer een voorstel heeft klaarliggen.

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Kabinet blijft erbij: organisaties met schijnzelfstandigen krijgen vanaf 2026 boete

    19 december 2025 om 11:14
    • Zorgpersoneel

    Medewerkster Coloriet maakt en deelt filmpjes van oudere bewoners, maar niemand doet aangifte

    18 december 2025 om 13:28

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg