Vandaag om 14:21
< 1 min lezen

NU’91 boos over terugdraaien investeringen pandemische paraatheid

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Beroepsorganisatie NU’91 is boos over de plannen van het kabinet om de investeringen in pandemische paraatheid terug te draaien. Volgens voorzitter Femke Merel van Kooten is het namelijk zeker dat er weer een nieuwe pandemie komt; de enige vraag is: wanneer? En het kabinet weet dat ook, stelt ze, en zet daarbij bewust de gezondheid van verpleegkundigen en verzorgenden op het spel. Dit meldt NU’91.

De coronapandemie heeft laten zien hoe onvoorbereid Nederland hierop was. Er ontstond grote druk op zorgverleners om de zorg te kunnen laten doorgaan. In die jaren ging verpleegkundigen en verzorgenden structureel over hun eigen grenzen heen. Ze werken zonder werkende beschermingsmiddelen en werden geregeld (langdurig) ziek. “Zij hebben geleerd van die crisis en weten het allerbeste waar het misging én wat een volgende keer nodig is. Mar wat we nu zien, is dat de overheid niets van die lessen heeft geleerd”, aldus Van Kooten. Input van zorgverleners wordt niet meegenomen en investeringen draait het kabinet weer terug. De voorzitter van NU’91 noemt dit een klap in het gezicht van alle verpleegkundigen en verzorgenden.

‘Zorg staat er slechter voor dan voor corona’

De beroepsvereniging stelt verder dat de zorg er nog slechter voor staat dan voor corona. Niet alleen is er minder personeel beschikbaar, maar er is ook een hogere werkdruk en hoger ziekteverzuim. Er is simpelweg geen ruimte voor een nieuwe pandemie. “Je kunt niet zeggen dat je paraat bent als je tegelijkertijd de basis afbreekt. Dit betekent dat zorgprofessionals straks opnieuw de klappen moeten opvangen als het misgaat.”

NU’91 roept het kabinet en de Tweede Kamer op om wél te investeren in pandemische paraatheid en én in zorgverleners, scholing, beschermingsmiddelen en zeggenschap.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    GGD GHOR kritisch op coalitieakkoord vanwege gebrek aan inzet op pandemische paraatheid

    2 februari 2026 om 13:11
    • Zorgpersoneel

    Nederland kwetsbaarder voor pandemie: ic-capaciteit op dieptepunt

    28 februari 2025 om 09:39

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht