25 februari 2013 om 15:35
< 1 min lezen

Onderzoek naar homeopatische behandeling autistische kinderen

AMSTERDAM – De Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) gaat onderzoek doen naar zogenaamde Cease-therapeuten, die suggereren met een homeopatische behandeling autistische kinderen te kunnen genezen. Dat meldt Trouw.

Hoewel de meeste van dergelijke therapeuten, vaak zelfbenoemde deskundigen, vrij zijn in het uitoefenen van homeopathische behandelingen, mogen zij geen riskante handelingen verrichten en geen mensen weghouden uit de reguliere zorg. Daarnaast is er een groep reguliere artsen die deze Cease-therapie leveren.

Het onderzoek zal zich vooral richten op deze laatste groep. Zij dienen zich aan strengere regels te houden vanwege hun beschermde titel. De inspectie zal nagaan of deze Cease-therapeuten mensen hebben ontraden reguliere behandelingen te ondergaan of mensen hebben verteld genezingen te kunnen bieden die niet mogelijk zijn, zoals de suggestie aan ouders dat het autisme van hun kind te genezen is.

© Nationale Zorggids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Vakbonden overwegen acties na ‘slecht eindbod’ cao Jeugdzorg

    Vandaag om 11:39
    • Zorgpersoneel

    Twee medewerkers Erasmus MC op staande voet ontslagen na inzien patiëntendossiers

    Vandaag om 09:01

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland