23 mei 2013 om 14:20
< 1 min lezen

‘Onduidelijk kabinetsbeleid leidt tot massaontslagen thuiszorg’

DEN HAAG – De 800 ontslagen medewerkers bij thuiszorginstelling Sensire staan volgens de directeur van de belangenorganisatie voor zorgondernemers ActiZ Aad Koster niet op zichzelf. Het onduidelijke overheidsbeleid zou er volgens hem voor kunnen zorgen dat bij veel meer instellingen dergelijke ontslaggolven zullen volgen. Dat zei hij in een interview op Radio 1.

Deze week werd bekend dat Sensire alle thuishulpmedewerkers zal ontslaan, 800 mensen in totaal. De reden hiervoor was, naast de bezuinigingen, de onduidelijkheid over het gemeentebeleid vanaf volgend jaar. Om financiële risico’s te voorkomen besloot Sensire daarom over te gaan tot het ontslaan van de medewerkers.

Omdat er nog geen formeel besluit is genomen door het kabinet, stellen gemeenten zich vooralsnog afwachtend op, wat voor veel onduidelijkheid zorgt bij de zorginstellingen. Koster vreest er daarom voor dat Sensire slechts de eerste instelling is van een lange rij die een dergelijke grote groep medewerkers ontslaat. 

© Nationale Zorggids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    IGJ heeft geen bezwaar tegen besluit UMCG om weer te starten met kinderhartchirurgie

    Vandaag om 09:23
    • Zorgpersoneel

    Flevoziekenhuis stopt met handen schudden: ‘Patiënten welkom geheten met glimlach’

    Gisteren om 16:36

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht