7 februari 2025 om 10:25
< 1 min lezen

Ongeveer de helft van de 4.000 gestopte zzp’ers in januari werkte in de zorg

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Bijna de helft van de 4.000 gestopte zzp’ers in de maand januari, was werkzaam in de zorg. Dit laat de Kamer van Koophandel (KvK) weten. In december waren er al minder zzp’ers geregistreerd naar aanleiding van de handhaving op schijnzelfstandigheid. Dit meldt RTL.

Het aantal zzp’ers in Nederland zal de komende tijd blijven dalen, verwacht hoogleraar Joris Knobben. “De aandacht voor, en handhaving op, schijnzelfstandigheid wordt opgevoerd waardoor in diverse sectoren er minder mogelijkheden zijn om als zzp’er te werken”, legt hij uit.

Zorginfarct

Voor veel zorgorganisaties was de angst groot dat het massale vertrek van zzp’ers uit de zorg zou leiden tot een zorginfarct. Die vrees bestond onder meer bij ggz-instellingen en aanbieders van gehandicaptenzorg, thuiszorg en ziekenhuiszorg. In ziekenhuizen waren ze onder meer bang voor een tekort aan operatieassistenten en anesthesiemedewerkers. Maar volgens Knobben is er een geleidelijke daling van zzp’ers, waardoor er een minder ontwrichtend effect is.

Lees ook: Handhaving schijnzelfstandigheid zzp’ers: wat betekent dit voor de zorg?

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Apothekersassistenten ervaren hoogste werkdruk

    Gisteren om 15:12
    • Zorgpersoneel

    Zeldzaam besluit IGJ: verpleegkundige moet per direct stoppen met uitvoeren van zijn beroep

    Gisteren om 11:04

Aankomende evenementen

11 Nov
Course: Participatory action research
  • Noord-Holland