26 februari 2013 om 16:18
< 1 min lezen

Politiebewaker poliobestrijders doodgeschoten

KARACHI (Novum/AP) – Gewapende lieden hebben in het noordwesten van Pakistan een politieagent doodgeschoten die een team poliobestrijders bewaakte. Het team is in het grensgebied met Afghanistan bezig met een door de Verenigde Naties gesteund vaccinatieprogramma.

Onder de leden van het vaccinatieteam vielen geen slachtoffers, zei de politie. Vorig jaar december vonden negen poliobestrijders de dood bij verscheidene aanslagen. In het noordwesten van Pakistan zijn moslimextremisten actief. Sommige extremisten betichten de poliobestrijders ervan te spioneren voor de Verenigde Staten. Ook menen zij dat de poliocampagnes een complot zijn om moslims onvruchtbaar te maken.

Pakistan is een van slechts drie landen ter wereld waar polio endemisch is. Het virus treft doorgaans kinderen die in onhygiënische omstandigheden leven. Het tast het zenuwstelsel aan en kan leiden tot verlamming of de dood. Volgens de VN is het aantal poliogevallen in Pakistan vorig jaar gedaald tot 56, vergeleken met 190 in het jaar ervoor. De meeste nieuwe gevallen deden zich voor in het noordwesten, waar de aanwezigheid van moslimmilitanten het grootst is.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Zorgpersoneel

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht