21 november 2013 om 09:38
< 1 min lezen

‘Ruim ton voor nabestaanden slachtoffer Jansen’

(Novum) – Een ziekenhuis in het Duitse Worms heeft een schadevergoeding van 120 duizend euro betaald aan nabestaanden van een overleden oud-patiënt van de omstreden neuroloog Ernst Jansen. Dat schrijft RTV Oost. Jansen had bij de vrouw zonder toestemming een ruggenmergpunctie uitgevoerd, waarbij hij zenuwen raakte.

De 78-jarige Duitse belandde na de ingreep in 2011 in een rolstoel. Haar gezondheid ging daarna zo snel achteruit dat zij eerder dit jaar overleed.

De advocaat van de nabestaanden ziet de schadevergoeding als een schuldbekentenis van het ziekenhuis. De ziekenhuisdirectie ontkent dat.

Toen Jansen de ingreep bij de Duitse bejaarde deed, had justitie in Nederland al besloten hem te vervolgen voor tientallen verkeerde diagnoses. Die stelde hij in het Medisch Centrum Twente, waar hij in 2003 werd ontslagen vanwege een medicijnverslaving. Hij kan worden veroordeeld tot twaalf jaar cel.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Bijna geen meldingen vanuit ziekenhuizen over grensoverschrijdend gedrag: hoe kan dat?

    Gisteren om 11:08
    • Zorgpersoneel

    Isala Zwolle moet vergoeding betalen aan vrouw die zwanger werd met sperma gynaecoloog

    13 januari 2026 om 14:29

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht