3 maart 2015 om 14:18
< 1 min lezen

Sm’er belandt nogal eens bij de dokter

(Novum) – In de sm-scene gaat geregeld iets mis. Een op de zeven mensen die seksuele spelletjes spelen met bijvoorbeeld touw of zweep, heeft na afloop wel eens de dokter bezocht vanwege opgelopen letsel. Dit schrijft minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) in een brief aan de Tweede Kamer.

Opstelten liet onderzoek doen onder mensen die een profiel hadden aangemaakt op sites voor sm en bondage. Nederland kent een harde kern van naar schatting 5000 tot 10.000 actieve beoefenaren

Van de bijna zeshonderd respondenten gaf bijna een kwart aan met misstanden te maken te hebben gehad. Vaak gaat het om het overtreden van gemaakte spelregels.

De kans dat iemand in deze setting misbruik ervaart, is het grootst voor vrouwen en minderjarige debutanten. Misbruik wordt meestal besproken met gelijkgestemden en afgedaan als een vervelende ervaring.

 

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Jeugdzorg

    Geen aanwijzing meer voor iHUB: jeugdhulpverlener voert genoeg verbeteringen door

    2 januari 2026 om 09:36
    • Jeugdzorg

    De Nationale Zorggids wenst iedereen een heel gelukkig nieuwjaar!

    1 januari 2026 om 08:39

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht