8 december 2025 om 09:01
< 1 min lezen

Twee medewerkers Erasmus MC op staande voet ontslagen na inzien patiëntendossiers

Door: ANP

Twee medewerkers van het Erasmus MC zijn op staande voet ontslagen omdat zij ongeoorloofd patiëntendossiers hebben ingekeken. Dat meldt het ziekenhuis. Drie andere medewerkers hebben ook ten onrechte patiëntgegevens bekeken, maar werden niet ontslagen.

In totaal hebben de medewerkers dossiers bekeken van 34 patiënten. Of het bijvoorbeeld ging om bekende Nederlanders of bekenden van de medewerkers, wist de woordvoerder van het ziekenhuis niet.

De twee medewerkers die zijn ontslagen, zijn hun baan kwijt “vanwege de aard en ernst van hun ongeoorloofde inzagen”. De andere medewerkers hebben disciplinaire maatregelen gekregen. Dan gaat het bijvoorbeeld om overplaatsingen naar andere afdelingen. Verdere details wil het ziekenhuis niet geven.

Patiënten ingelicht

De betrokken patiënten zijn persoonlijk ingelicht en hebben excuses gekregen, zegt Paul Boomkamp, lid van de raad van bestuur in een persbericht. “Medische gegevens zijn persoonlijk en vertrouwelijk, en het vertrouwen dat patiënten ons geven is essentieel voor goede zorg. Wij doen er alles aan om dat vertrouwen te herstellen en herhaling te voorkomen.”

Het incident is ook gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens. Dat gebeurt meestal bij een datalek.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Ziekenhuizen

    Geen 58.000 euro loon voor verpleegkundige na conflict met Erasmus MC

    30 januari 2026 om 15:21
    • Ziekenhuizen

    Schurft sinds corona geen vergeten ziekte meer: aantal uitbraken fors gestegen

    30 januari 2026 om 10:02

Aankomende evenementen

09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht
03 Apr
Plukdag 2026
  • Noord-Brabant
13 Apr
Zorg & ict in de Jaarbeurs Utrecht
  • Utrecht