19 mei 2025 om 09:10
< 1 min lezen

Twee prijzen voor zorgverleners die dwang in de ggz helpen voorkomen

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Professionals in de geestelijke gezondheidszorg die verplichte zorg weten te voorkomen, maken dit jaar opnieuw kans op een bijzondere prijs. De Coalitie Voorkomen Verplichte Zorg beloont hun inzet met de Bewogen Deuren Award en de Johannes van Duurenprijs. De uitreiking vindt plaats op 12 juni 2025 tijdens het Congres Voorkomen van Verplichte Zorg. Dit meldt de Nederlandse ggz.

Deze aanmoedigingsprijs gaat naar een team of organisatie die aantoonbaar werkt aan het verminderen van dwang in de zorg. De award ontstond bij GGz Breburg, waar sinds 2008 actief wordt gewerkt aan het terugdringen van separaties. Een bijzonder kunstproject gaf oude separeerdeuren een nieuw leven: cliënten en medewerkers verwerkten hun ervaringen erin. De deuren zijn nu een tastbare herinnering aan het belang van menswaardige zorg.

Johannes van Duurenprijs

Deze persoonlijke prijs gaat naar een verpleegkundige die op vernieuwende wijze verplichte zorg weet te voorkomen. De prijs is vernoemd naar Johannes van Duuren, een zorgvernieuwer uit de negentiende eeuw. Zijn menslievende aanpak inspireert tot op de dag van vandaag.

Jury met ervaring uit de praktijk

De jury bestaat uit mensen die de zorg van binnenuit kennen: psychiaters, verpleegkundigen, ervaringsdeskundigen en onderzoekers. Onder hen zijn oud-winnaars, bestuurders en familievertegenwoordigers.

Nomineer vóór 23 mei

Ken jij een team, organisatie of zorgprofessional die zich inzet voor minder dwang in de ggz? Nomineer hen dan via GGZ Netwerken. De prijzen zorgen niet alleen voor erkenning, maar inspireren ook anderen om te kiezen voor zorg met minder macht en meer menselijkheid.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • GGZ

    Vaker psychische hulpverleners voor leerlingen voortgezet onderwijs, maar extra geld is op

    Vandaag om 11:57
    • GGZ

    Nederlanders blijven bereid elkaar te helpen – en dat is essentieel voor de toekomst van de zorg

    Gisteren om 15:50

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht