12 december 2012 om 08:28
< 1 min lezen

Viecuri stelt twee radiologen op non-actief

UTRECHT (Novum) – Twee radiologen van het Limburgse ziekenhuis Viecurie zijn op non-actief gesteld. Het ziekenhuisbestuur besloot daartoe na een onafhankelijk onderzoek door een radioloog van een ander ziekenhuis, meldt Viecuri op zijn website. De Inspectie voor de Gezondheidszorg is op de hoogte gebracht.

Bij de twee radiologen was een gebrek aan vertrouwen, samenwerking en communicatie, concludeerde de radioloog van het andere ziekenhuis. Dat komt volgens bestuursvoorzitter Arie van Alphen door botsende karakters. Door de slechte werkverhoudingen werd informatie over patiënten moeizaam aan elkaar overgedragen.

“Ook waren de betrokken radiologen voor collega’s bij tijd en wijle moeilijk bereikbaar. Dat kunnen en willen we ons als ziekenhuis niet veroorloven”, schrijft Van Alphen in een verklaring.

Het bestuur van de afdeling radiologie bracht het ziekenhuisbestuur in september op de hoogte over de problemen op de afdeling. Het ziekenhuisbestuur besloot in oktober een externe radioloog in te schakelen, die in november verslag uitbracht. Het rapport wordt niet openbaar gemaakt.

Bij de afdeling radiologie werken twaalf specialisten. De afdeling blijft open.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Drie uitzendkrachten iHub opgepakt voor verkrachting minderjarige bewoners

    24 december 2025 om 10:14
    • Zorgpersoneel

    Zoon eist meer duidelijkheid over verdachte dood vader; zorgverleners mogelijk onder ede verhoord

    23 december 2025 om 12:02

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht