9 mei 2025 om 13:57
< 1 min lezen

VR en innovatie op Future Proof Nurses Day van NHL Stenden

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Studenten, zorgprofessionals en docenten dompelen zich tijdens de allereerste Future Proof Nurses Day van NHL Stenden onder in digitale simulaties, workshops en toekomstscenario’s voor het verpleegkundig onderwijs. Deze allereerste editie van de hogeschool vindt plaats op maandag 12 mei 2025, op de Dag van de Verpleging. Dit meldt NHL Stenden Hogeschool..

De middag draait om innovatie en praktijkgericht leren. Digitale simulaties, waaronder een VR-escaperoom, helpen studenten omgaan met stress, agressie en acute zorgsituaties. Deze simulatie is ontwikkeld door NHL Stenden en Frisius MC. Deelnemers ervaren hoe elke beslissing telt in een crisissituatie.

Interactieve workshops

De dag begint met bijdragen van prof. dr. Evelyn Finnema (UMCG en VWS) en verpleegkundestudent Johannes Smids. Gijs Terlouw, associate lector Health Innovation, geeft daarna een keynote over hoe simulaties bijdragen aan betere zorgprofessionals. Aansluitend volgen interactieve workshops, waarin deelnemers zelf simulaties kunnen ontwerpen en nieuwe onderwijstechnologieën ontdekken.

Het evenement is onderdeel van het project Future Proof Nurses, dat in 2023 1,2 miljoen euro won via de NRO-onderwijspremie. Dit project bouwt bruggen tussen mbo’s, hbo’s en zorginstellingen. Gezamenlijk werken zij aan onderwijs dat aansluit op de steeds complexere zorgpraktijk.

Toekomstbestendige zorg

Door technologie te integreren in het onderwijs, wil NHL Stenden zorgen voor toekomstbestendige zorgprofessionals in de regio. Praktijkpartners, bedrijven en onderwijsinstellingen trekken hierin samen op.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Ouderenzorg Utrecht slaat handen ineen en werft ongeschoold personeel met zorghart

    Vandaag om 09:42
    • Zorgpersoneel

    Herbergier Ede heeft zorg niet op orde: dossiers niet compleet en tekort aan deskundig personeel

    Vandaag om 08:09

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht