Zorgmedewerkers langdurige zorg voeren actie tegen bezuinigingen
24 juni 2024 om 10:58
< 1 min lezen

Zorgmedewerkers langdurige zorg voeren actie tegen bezuinigingen

Zorgverleners in de langdurige zorg voeren dinsdag 25 mei actie tegen de voorgenomen bezuinigingen in de sector. Ze zetten in Den Haag een bed neer en laten aanwezig publiek zien dat het water hen aan de lippen staat door een levensechte situatie uit de praktijk in de ouderenzorg na te bootsen. Dit meldt vakbond FNV. 

De langdurige zorg staat een bezuiniging van 315 miljoen euro te wachten. Medewerkers in de ouderen- en gehandicaptenzorg vrezen dat deze bezuiniging de druppel is die de emmer doet overlopen. “De voorgenomen bezuinigingen op de gehandicaptenzorg zijn overbodig en onverantwoord! Aangezien we nu al kampen met enorme personeelstekorten, onderbezetting en hoge werkdruk. Het is momenteel al een uitdaging om basiszorg te leveren aan onze cliënten”, aldus een zorgverlener in de gehandicaptenzorg.

Op dinsdag 25 juni start de actie om 10.00 uur. Om 13.00 uur gaan zorgmedewerkers naar de Tweede Kamer om hun stem te laten horen.

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Gehandicaptenzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Gehandicaptenzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht