26 november 2013 om 14:22
< 1 min lezen

‘Nederlandse werknemer krijgt meeste extra’s’

(Novum) – Nederlandse werknemers hebben de meest uitgebreide arbeidsvoorwaarden in Europa. Alleen wat betreft kinderopvang is sprake van een flinke achterstand. Dat stelt certificeringsbedrijf Top Employers Institute na vergelijking van de arbeidsvoorwaarden van vijfhonderd bedrijven in Europa.

Volgens het onderzoek vergoeden negen van tien werkgevers in Nederland de reiskosten van werknemers. Gemiddeld in Europa is dat zes op de tien. Nederlandse werknemers krijgen ook vaker studieverlof en vergoedingen voor opleidingen.

Ook op sociaal gebied lopen Nederlandse bazen voor op Europese collega’s. Zo krijgen Nederlandse werknemers bij bijna de helft van de onderzochte bedrijven de ruimte om onder werktijd religieuze en spirituele activiteiten te ontplooien. Dat is bijna nergens anders in Europa mogelijk. Ook hebben vrijwel alle Nederlandse bedrijven een vertrouwenspersoon.

Wat betreft kinderopvang bestaat een flink negatief gat tussen de gemiddelde Europese voorwaarden en die in Europa. Waar in Europa ruim dertig procent van de werknemers gebruik kan maken van kinderopvang via zijn baas, is dat in Nederland drie procent. Volgens het certificeringsinstituut komt dat doordat in Nederland de kinderopvang via de overheid wordt geregeld. Hierdoor is kinderopvang door de baas overbodig.

Relevante artikelen

Alles van zorgvacatures
    • Zorgvacatures

    Mantelaar

    6 januari 2023 om 15:19
    • Zorgvacatures

    Haar kleur was groen

    22 december 2022 om 10:56

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht