13 februari 2017 om 16:20
< 1 min lezen

Plan: meer kwetsbare jongeren aan de slag

Het kabinet, gemeenten en uitkeringsinstantie UWV denken meer kwetsbare jongeren aan een baan te kunnen helpen dan eerder gepland. In twee jaar tijd moet het gaan om 28.500 jongeren die op eigen kracht niet aan de slag kunnen komen.

Dat zijn er bijna een kwart meer dan eerder gedacht. “Het eerste jaar is net achter de rug en is zeer succesvol verlopen. Daardoor zijn de ambities naar boven bijgesteld”, aldus minister Lodewijk Asscher van Sociale Zaken en Werkgelegenheid maandag in Utrecht. Hij sprak tijdens de opening van een ‘werkweek’ voor de aanpak van jeugdwerkloosheid.

Tijdens ruim vijftig bijeenkomsten zijn er 10.000 ontmoetingen voorzien tussen jongeren en mogelijke werkgevers. De jonge werkzoekenden kunnen dan laten zien wie ze zijn en wat ze kunnen. “Dat is voor veel jongeren een mooie opstap naar hun eerste baan”, aldus Asscher.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van zorgvacatures
    • Gehandicaptenzorg

    Steeds meer ouders moeten op eigen kracht zorg leveren aan kind met beperking

    Vandaag om 11:50
    • Gehandicaptenzorg

    Onrust om slecht werkende parkeerapp voor mensen met beperking in Almere

    23 januari 2026 om 08:45

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht