18 maart 2015 om 16:25
< 1 min lezen

Rutte: ‘Ik kan niets doen aan discriminatie op arbeidsmarkt’

CNV Jongeren is verontwaardigd over de uitspraak van minister-president Mark Rutte, hij zei dat hij niets kan doen aan discriminatie op de arbeidsmarkt. De werkloosheid onder met name jongeren met een migranten achtergrond zou heel hoog zijn. Hoewel de prestaties van deze jongeren zou zijn toegenomen in het onderwijs, zijn er meer migrantenjongeren werkloos dan autochtone jongeren. Dit meldt Metronieuws.

De jongerenbond is verbaasd over de uitspraken van Rutte, aangezien juist de overheid iets aan de hoge werkloosheid onder migrantenjongeren kan doen. “Blijkbaar is Rutte premier van iedereen, behalve van Mohammed”, aldus voorzitter van CNV Jongeren, Michiel Hietkamp. Uit cijfers zou blijken dat 25,6 procent van alle jongeren tot 25 jaar werkloos zijn. Het percentage autochtone jongeren dat werkloos is, ligt echter rond de 8,6 procent. Veel lager dan het aantal werklozen onder de allochtone jongeren. 
 
Migrantenjongeren zouden zich nu moeten invechten op de arbeidsmarkt. De verbeterde prestaties van deze jongeren in het onderwijs, zouden zich nu te weinig vertalen naar de arbeidsmarkt. “Nu investeren in migrantenjongeren brengt ze dichter bij de maatschappij. Dat is winst voor iedereen”, benadrukt Hietkamp. CNV Jongeren wil verplichte reacties op sollicitaties. Volgens de voorzitter verdienen jongeren te weten waarom ze niet worden aangenomen. Werkgevers zouden met gegronde redenen moeten komen waarom ze sollicitanten niet aannemen. Op deze manier zouden de migrantenjongeren zich kunnen verbeteren op bijvoorbeeld taal wanneer dat nodig is. 
 
© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van zorgvacatures
    • Zorgvacatures

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Zorgvacatures

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht
31 Mar
Congres Thuis in de Wijk
  • Noord-Brabant