Nationale Zorggids

NZG Vacature Ambulant Begeleider

Functietitel:
Ambulant Begeleider
Online datum:
10-09-2021
Aanvang functie:
01-10-2021
Provincie:
Noord-Holland
Plaats:
Haarlem
Sector:
GGZ
FTE
0,8
Dienstverband:
Tijdelijk met uitzicht op vast
Ervaring:
2 tot 5 jaar
Omschrijving:

Ambulant Begeleider

32 uur | Haarlem

 

Voor ons Housing First team in Haarlem zijn wij op zoek naar een Ambulant Begeleider.

Wat ga jij doen?

Je gaat cliënten met complexe en meervoudige problematiek ambulant begeleiden, waarbij je je bezighoudt met de volgende werkzaamheden:

 • Stelt samen met cliënt en zijn sociale netwerk het begeleidings-/trajectplan op en zet doelen uit het plan om in concrete acties;
 • Observeert en signaleert het gedrag van cliënten met complexe (meervoudige) problematiek, herkent patronen en anticipeert hierop;
 • Stimuleert en prikkelt cliënten tot maatschappelijke participatie, onderhoudt actief contact met de contactpersonen van deze plekken, bevordert interactie met de sociale omgeving;
 • Draagt het gedachtengoed van de visie Vitaal Verder uit en weet vanuit de visie en de methodische kaders de cliënt mee te nemen in zijn proces naar meer welbevinden (hierin word je opgeleid);
 • Levert een bijdrage aan de procedure van intake en indicatiestelling;
 • Participeert in diverse, multidisciplinaire overlegvormen, zowel in- als extern;
 • Stelt je op de hoogte van ontwikkelingen in het werkveld en, brengt het team waarmee je samenwerkt, op de hoogte van relevante ontwikkelingen;
 • Draagt actief bij aan de reflectie en eigen verantwoordelijkheid binnen het team;
 • Intervenieert in crisissituaties.

Wie zijn wij?

RIBW K/AM ondersteunt mensen met een psychische kwetsbaarheid in het ontwikkelen en versterken van hun veerkracht, om actief en betekenisvol deel uit te maken van de maatschappij. Het vergroten van het welzijn van onze cliënten is steeds ons doel. Wij hebben een breed aanbod op het gebied van ambulante begeleiding, activering/dagbesteding, beschermd wonen en maatschappelijke opvang. De locaties zijn te vinden in het gebied tussen Castricum en Nieuw-Vennep (regio Kennemerland, Amstelland en de Meerlanden).

Housing First bevindt zich in Haarlem en bestaat uit een enthousiast, divers en hecht team van 8 medewerkers. Wij richten ons op langdurig dak- en thuisloze mensen die met meervoudige en langdurige problematiek kampen. Zij zijn al geruime tijd bekend met problemen rond huisvesting, financiën, verslaving, psychiatrie, sociaal isolement en dagbesteding. Bij Housing First geldt; eerst een woning, dan de rest! Onze deelnemers krijgen een woning toegewezen en wij bieden woonbegeleiding voor de duur van minimaal 2 jaar. Ter versterking van ons team zoeken wij een ambulant begeleider.

Een betrokken team dat uitgaat van vertrouwen en positiviteit. We werken vanuit een persoonlijke relatie met onze cliënten en we gaan voor een relationele aanpak. Autonomie is het startpunt van herstel, en wij proberen daar als begeleiders zoveel mogelijk op aan te sluiten. Het werk kan erg onvoorspelbaar en divers zijn, wat het tegelijkertijd fascinerend maakt. De kracht van ons team is dat we flexibel en creatief zijn en snel kunnen schakelen. We denken in mogelijkheden en zijn voorbereid op ingewikkelde situaties. We trekken samen op en ondersteunen elkaar waar nodig, veiligheid is hierbij een belangrijk thema. En héél belangrijk: humor!

Wie ben jij?

 • Je hebt HBO werk- en denkniveau, verkregen door opleiding en/of ervaring.
 • Je bent vindingrijk en gedreven, hebt visie en wil graag aan de slag met cliënten met complex en onbegrepen gedrag. Hier heb je ook al ervaring in opgedaan, het liefst binnen de OGGZ.
 • Je kunt goed reflecteren en werkt vanuit je eigen kracht.
 • Je weet aan te sluiten op de behoeftes, waarden en acute problemen van cliënten en hebt de ambitie hiermee het leven van de cliënten te verrijken.
 • De aard van de doelgroep en de steeds wisselende problemen vragen om improvisatietalent en doorzettingsvermogen.
 • Humor en kunnen relativeren is van groot belang om je werk goed uit te kunnen voeren!

Wij bieden jou!

Een functie met veel verantwoordelijkheden in een hecht team. Je krijgt een contract voor bepaalde tijd met de intentie tot een vast dienstverband. We bieden je veel vrijheid als het gaat om de begeleiding van jouw cliënten.

Om je hierin zoveel mogelijk ruimte te geven, wordt het team op administratief en organisatorisch gebied ondersteund door een teamondersteuner. Ook is er veel aandacht voor je ontwikkeling als het gaat om onze werkwijze Vitaal Verder door inzet van begeleiding door onze coaches. Je wordt betaald volgens de CAO GGZ, FWG 45/50 (min. € 2.407,-- en max. € 3.755,-- bruto per maand, bij 36 uur per week); inschaling is afhankelijk van je ervaring. We hebben een ruime verlofregeling en goede secundaire arbeidsvoorwaarden zoals een 13de maand, de mogelijkheid tot kopen van extra dagen en een fietsenplan. Uiteraard neem je deel in onze pensioenregeling en is er een reiskostenregeling. Voor het uitoefenen van je werk krijg je een Surface (tablet/laptop) en een mobiele telefoon tot je beschikking.

Interesse?

Is werken bij RIBW-K/AM een mooie stap in jouw loopbaan en wil je graag aan de slag bij een organisatie waar het leven en welbevinden van de cliënt écht centraal staan? Dan nodigen wij je van harte uit om te solliciteren via de sollicitatiebutton. Een dag meelopen behoort ook tot de mogelijkheden.

Heb je behoefte aan meer informatie, heb je vragen, of wil je eerst een dag meelopen? Neem dan contact op met Petra van Son 0642460889 of Linda Hinrichs 0640775433.

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

Trefwoorden: ambulant begeleider, geestelijke gezondheidszorg, OGGZ, hbo, begeleiding, trajectplan, vacature Haarlem, parttime

 

 

Gegevens RIBW-K/AM

Naam instelling:
RIBW-K/AM
Adres:
Stationsplein 110 118
Postcode:
2011 LN
Plaats:
Haarlem
Telefoonnummer:
088 214 8000
Website:
https://www.ribw-kam.nl/
Provincie:
Noord-Holland

NZG Vacatures zoeken

NZG Topvacatures