Alrijne verwijdert verwijzingen naar afspraken met verzekeraars van website
18 augustus 2023 om 10:44
< 1 min lezen

Alrijne verwijdert verwijzingen naar afspraken met verzekeraars van website

Na kritiek van zorgverzekeraars over de wijze waarop het Alrijne Ziekenhuis communiceerde over de operatiestop, heeft het de verwijzingen naar afspraken met zorgverzekeraars van de website verwijderd. Wel meldt het ziekenhuis dat het in oktober alleen opereert in Leiden, aldus Skipr. 

Het ziekenhuis liet vorige week weten dat het in oktober een operatiestop instelde voor iedereen die niet verzekerd was bij Zorg en Zekerheid. Bij alle andere zorgverzekeraars zou het budgetplafond zijn bereikt. Menzis en VGZ lieten daarop weten dat dit niet voor hen zou gelden en dat er met VGZ bovendien een doorleverplicht is afgesproken. Zelfs als het maximale aantal gecontracteerde behandelingen is bereikt, moet Alrijne de zorg blijven leveren. CZ en Zilveren Kruis zeiden dat de operatiestop een gevolg zou zijn van personeelstekorten in het ziekenhuis.

Budgetoverschrijding

Inmiddels heeft Alrijne verwijzingen naar verzekeraars op de site verwijderd, maar staat er nu een algemeen bericht dat het ziekenhuis verwacht het budget te overschrijden. Voor welke verzekerden de operatiestop geldt, is niet bekend.

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Ziekenhuizen

    24.000ste wens Stichting Ambulance Wens bij Vierdaagse vervuld

    Gisteren om 13:53
    • Ziekenhuizen

    SEH-afdeling Zuyderland tijdelijk dicht; deze ziekenhuizen gingen voor

    Gisteren om 12:26

Aankomende evenementen

19 Sep
Jong & Parkinson event | derde zaterdag van september
  • Gelderland
02 Oct
Borstvoedingscafé
  • Friesland
05 Oct
Regionaal IC-café over delier
  • Noord-Brabant