19 december 2016 om 13:58
< 1 min lezen

Borst herstellen met eigen vetweefsel vergoed vanuit basispakket

Het Zorginstituut Nederland heeft vorige week vastgesteld dat het herstellen van borsten met eigen vetweefsel onder voorwaarden vergoed kan worden vanuit het basispakket. De behandeltechniek heet autologe vettransplantatie (AFT of lipofilling). Het gaat dan zowel om aangeboren afwijkingen als later ontstane afwijkingen van de borst. Vooral voor vrouwen die een borstsparende operatie of borstamputatie wegens borstkanker hebben ondergaan, is AFT een mooie aanvulling op het huidige behandelarsenaal. Dat melden Zorginstituut Nederland en de Telegraaf. 

Aan de vergoeding van AFT zijn voorwaarden verbonden. Deze voorwaarden zijn mede van toepassing, omdat behandelingen die het uiterlijk betreffen en die alleen een cosmetisch doel hebben, uitgesloten zijn van het basispakket. Het Zorginstituut neemt het standpunt in dat AFT alleen behoort tot het basispakket wanneer sprake is van correctie van een volumedefect van de borst dat een minimale diameter van twee centimeter heeft en in het decolleté ligt. Bij een volumedefect van de borst dat resulteert in asymmetrie van twee cupmaten of meer. Of bij mogelijke complicaties of ernstige pijnklachten als gevolg van een tekort aan weefselbedekking na plaatsing van een prothese.

AFT wordt ook toegepast bij afwijkingen in het hoofd/hals gebied en bij fibrose (verlittekening) door trauma, brandwonden, chirurgische ingrepen of radiotherapie. Ook voor die indicaties beoordeelt het Zorginstituut vóór medio 2017 of AFT tot het basispakket behoort.

De Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirurgie (NVPC) en de Borstkanker Vereniging Nederland zien dit volgens de Telegraaf als een doorbraak voor borstkankerpatiënten. 

Door: Redactie Nationale Zorggids 

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Ziekenhuizen

    Producent borstimplantaten niet aansprakelijk voor Breast Implant Illness

    Gisteren om 12:56
    • Ziekenhuizen

    White noise niet zo onschuldig als gedacht en dit is waarom

    Gisteren om 10:01

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg