22 april 2013 om 11:26
< 1 min lezen

‘Bulgaarse bendes frauderen met toeslagen’

ROTTERDAM (Novum) – Bendes van Bulgaren lichten in Nederland op grote schaal de boel op met onterecht aangevraagde toeslagen en uitkeringen. Dat stelt RTL Nieuws zondag op basis van onderzoek door de Rotterdamse recherche. De criminelen zouden landgenoten zich als spookburger laten inschrijven bij gemeenten en vervolgens op hun naam uitkeringen aanvragen.

De bendes die zich toeleggen op de toeslagfraude hielden zich volgens de politie eerder bezig met mensenhandel, zo meldt de nieuwsrubriek. Aan de nieuwe vorm van fraude zou meer te verdienen zijn. De bedragen per persoon zouden kunnen oplopen tot tienduizend euro. Het totale fraudebedrag is onbekend, al zou een van de verdachten volgens de politie bussen hebben willen huren om meer landgenoten te kunnen aanvoeren.

De katvangers zouden zich met hun paspoort en een vals huurcontract melden bij de gemeente. Na inschrijving krijgen ze een burgerservicenummer en een officieel adres. Hiervoor krijgen ze van de bende een vergoeding, waarna ze weer vertrekken. De bende maakt vervolgens een DigiD aan met de gegevens en regelt met terugwerkende kracht huur- en zorgtoeslag.

De Belastingdienst betaalt volgens RTL meteen uit. Vaak gaat het om bedragen van zes- tot achtduizend euro per persoon. Controle vindt pas achteraf plaats. Het fraudebedrag kan verder oplopen doordat ook abonnementen worden afgesloten voor dure telefoons. Eerst wordt daar veel mee gebeld. Als de telefoons worden afgesloten omdat de rekening niet wordt betaald, worden de toestellen verkocht.

Volgens RTL vermoedt de Rotterdamse recherche dat de fraude wordt gepleegd door meerdere bendes in meerdere steden. De politie in Rotterdam kan het verhaal van RTL zondag desgevraagd niet direct bevestigen.

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Zorgverzekering

    De Nationale Zorggids wenst iedereen een heel gelukkig nieuwjaar!

    Vandaag om 08:39
    • Zorgverzekering

    Steeds meer Nederlanders stappen pas op 31 december over op andere zorgverzekering

    Gisteren om 16:01

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht