8 januari 2013 om 14:39
< 1 min lezen

‘CPB neemt politieke stelling in’

AMSTERDAM – Met het voorstel van het Centraal Planbureau (CPB) om het basispakket te verkleinen of de eigen bijdrage te verhogen neemt het een politieke stelling in. Dat vindt Renske Leijten van de SP, zo meldt BNR Nieuwsradio.

Uit cijfers van het CPB bleek gisteren dat hoger opgeleiden meer voor de zorg betalen omdat lager opgeleiden meer zorg gebruiken. Het bureau stelde de maatregelen voor, omdat het bang is dat door de stijgende zorguitgaven de solidariteit in de zorg steeds verder onder druk komt te staan.

Volgens Leijten waait het CPB nu misschien mee met de VVD, omdat het de grootste partij is. “Ze verlaten het principe om de zorg te organiseren via een solidaire zorgpremie. Dat willen wij niet, veel liever pakken we de verspilling in de zorg aan”, aldus de SP-politica.

© Nationale Zorggids / Martijn Keitz

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Zorgverzekering

    Ouderen en mensen met beperking in Wlz vaak dubbel verzekerd voor tandarts en fysio

    Gisteren om 09:28
  • Meerjarige zorgverzekering
    • Zorgverzekering

    Samen op een zorgpolis vaak onvoordeliger dan apart verzekeren

    4 december 2025 om 16:33

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland