24 maart 2025 om 11:35
< 1 min lezen

Drie hooikoortsmedicijnen niet leverbaar te midden van pollenseizoen  

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Terwijl veel mensen met hooikoorts op dit moment rondlopen met klachten, is er in Nederland een tekort aan drie hooikoortsmedicijnen: desloratadine, rupatadine en promethazine. En dat is heel vervelend voor hooikoortspatiënten, maar ook voor astmapatiënten die door het pollenseizoen aanvallen kunnen krijgen. Zij kampen ook nog eens met tekorten aan astmamedicijnen. Dit meldt het Haarlems Dagblad.

In Nederland hebben ongeveer 3,6 miljoen mensen hooikoorts. Zij kunnen gebruikmaken van anti-allergiemiddelen, maar drie veelgebruikte medicijnen zijn op dit moment niet of nauwelijks leverbaar. Helaas weet 64 procent van de medicijngebruikers niet wat ze moeten doen bij zo’n situatie. Independer legt uit dat het dan de verantwoordelijkheid is van apothekers om medicijnen uit het buitenland te halen, of patiënten kunnen contact zoeken met hun zorgverzekeraar.

Oplossingen

Vaak hebben zorgverzekeraars afspraken gemaakt met meerdere leveranciers. Bij een tekort, kunnen zij ook alternatieven aanbieden. “Daarnaast kan de zorgverzekeraar beslissen om de kosten van alternatieve medicatie gedeeltelijk te vergoeden”, legt expert zorgverzekeringen Bas Knopperts bij Independer uit. Hij adviseert astma- en hooikoortspatiënten om tijdig medicijnen te bestellen en altijd een voorraad in huis te hebben. Lukt dat niet en wil je geen alternatief, dan kun je bij andere apotheken navragen of het specifieke medicijn daar op voorraad is. Patiënten met ernstige klachten kunnen met hun arts of apotheek afspreken dat het middel geïmporteerd wordt.

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Ziekenhuizen

    Tekort aan chemomedicijn Holoxan door productieproblemen

    16 februari 2026 om 12:27
    • Ziekenhuizen

    Zilveren Kruis vordert geld terug van apothekers die zich niet aan preferentiebeleid hielden

    17 december 2025 om 14:08

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht