Duur medicijn tegen uitgezaaide prostaatkanker niet in basispakket
5 september 2024 om 10:09
< 1 min lezen

Duur medicijn tegen uitgezaaide prostaatkanker niet in basispakket

Ondanks verwoede pogingen van minister Fleur Agema van Volksgezondheid om bij farmaceut Bayer een lagere prijs te bedingen voor Nubeqa, een medicijn tegen uitgezaaide hormoongevoelige prostaatkanker, is het niet gelukt. Het middel komt dus vooralsnog niet in het basispakket. Agema laat weten dat als Bayer bereid is om over een lagere prijs te praten, ze haar beslissing zal heroverwegen. Dit meldt Skipr. 

Haar voorganger Ernst Kuipers is de prijsonderhandelingen met Bayer destijds opgestart en Agema moest  ze afmaken. Helaas konden beide zorgministers geen financiële afspraken voor het medicijn Nubeqa (darolutamine) voor mannen met uitgezaaide prostaatkanker. Het middel blijft dus in de pakketsluis en is hiermee uitgesloten van opname in het basispakket.

Hoge kosten

Hoewel het middel voldoet aan de stand van de wetenschap, zal opname ervan in het basispakket ruim 40.000 euro per patient per jaar kosten. De verwachting is dat 3.250 patiënten per jaar gebruik zullen maken van het Nubeqa. Voor veel patiënten is een alternatief met gelijkwaardige effecten te vinden, maar een deel van de patiënten worden door het niet opnemen van het middel in de basisverzekering uitgesloten van behandeling. Zij moeten het doen met mogelijk minder effectieve medicijnen.

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Ziekenhuizen

    Ouders uitbehandeld 3-jarig meisje Maastricht UMC+ zien af van overplaatsing

    Gisteren om 12:21
    • Ziekenhuizen

    Vrouwelijke medisch specialist door ziekenhuis gediscrimineerd op basis van geslacht

    Gisteren om 11:19

Aankomende evenementen

19 Sep
Jong & Parkinson event | derde zaterdag van september
  • Gelderland
02 Oct
Borstvoedingscafé
  • Friesland
05 Oct
Regionaal IC-café over delier
  • Noord-Brabant