17 september 2013 om 17:34
< 1 min lezen

Eigen risico wordt 360 euro

Het eigen risico in de zorg wordt volgend jaar verhoogd van 350 naar 360 euro. Daarmee wordt het eigen risico aangepast aan de inflatie. Dat staat in de begroting van het ministerie van VWS. Eerder was al bekend geworden dat het eigen risico niet inkomensafhankelijk wordt. Dat meldt de NOS.

De voorgenomen versobering van het basispakket wordt aangepast. De bezuiniging wordt niet 1,2 miljard, maar 900 miljoen euro. Het ministerie wil dat artsen er scherper op letten of behandelingen en medicijnen die via het basispakket worden vergoed echt medisch noodzakelijk zijn.

Het College voor zorgverzekeringen (CVZ) gaat daarnaast het basispakket doorlichten om een besparing van 300 miljoen euro te realiseren. Het ministerie van VWS schat dat de zorgpremie volgend jaar uitkomt op 1226 euro per jaar, 24 euro minder dan dit jaar. Het is aan de zorgverzekeraars om de premie voor volgend jaar vast te stellen.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Zorgverzekering

    Wilders opent aanval op Jetten vanwege zorgkeuzes

    Gisteren om 14:59
    • Zorgverzekering

    Zorgverzekeraars compenseren pgb-houders via SVB voor hogere werkgeverskosten

    Gisteren om 09:36

Aankomende evenementen

10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland
13 Dec
Vier samen kerst bij Safina en Sociom
  • Noord-Brabant