3 februari 2017 om 10:04
< 1 min lezen

Ex-medewerker zorgverzekeraar pleegt jarenlang pgb-fraude

Een vrouw die jarenlang fraude pleegde bij de zorgverzekeraar waar zij in dienst was, heeft een celstraf van vijftien maanden opgelegd gekregen, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. Vijf jaar lang maakte zij pgb-gelden die niet voor haar bestemd waren over naar vrienden. Zo heeft zij haar werkgever in totaal 350.000 euro afhandig gemaakt. Dat meldt het Brabants Dagblad. 

Tussen 2009 en 2014 maakte de 29-jarige vrouw uit Boxtel geld over dat eigenlijk bedoeld was voor mensen die vanwege een beperking, chronische ziekte of ouderdom recht hadden op een persoonsgebonden budget (pgb). Twee medeplichtigen, haar vrienden, krijgen een taakstraf en een voorwaardelijke celstraf van drie maanden opgelegd.

De medeplichtige man en vrouw waren op de hoogte van de activiteiten van de vrouw en stelden zonder probleem hun bankrekening beschikbaar voor de pgb-gelden. Twee andere verdachten zijn vrijgesproken. 

Door: Redactie Nationale Zorggids 

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Zorgpersoneel

    Dit is de Tandarts van het Jaar 2025

    Vandaag om 14:32
    • Zorgpersoneel

    Officiële waarschuwing voor tandarts die boos reageert op negatieve recensie

    Vandaag om 13:26

Aankomende evenementen

16 Mar
V&VN Congres Verzorgenden IG 2025
  • Utrecht
16 Mar
OpdeGroei25
  • Gelderland
19 Mar
ADHD in context
  • Utrecht