14 december 2012 om 12:28
< 1 min lezen

Menzis wil meer kinderen laten sporten

ENSCHEDE – Van de 22.000 kinderen die deel hebben genomen aan door Menzis gesponsorde sportactiviteiten zijn er ruim 7.000 inmiddels structureel (minimaal één keer per week) gaan sporten, zo meldt de zorgverzekeraar.

Door deze kinderen bijvoorbeeld te laten doorstromen naar het sportverenigingsleven, hoopt de verzekeraar ook de overige kinderen over de streep te helpen.

Er zijn bijvoorbeeld samenwerkingsverbanden ontstaan met maatschappelijke partners als Special Heroes en diverse Jeugdsportfondsen. Special Heroes zet zich in om kinderen uit het speciaal onderwijs aansluiting te laten vinden bij reguliere sportclubs. Het Jeugdsportfonds zet zich in voor kinderen uit gezinnen die geen geld hebben voor een lidmaatschap van een sportvereniging.

Met deze evenementen en projecten moet uiteindelijk het almaar groter wordende maatschappelijk gezondheidsprobleem dat veroorzaakt wordt door overgewicht, een halt worden toegeroepen, aldus Menzis.

© Nationale Zorggids / Martijn Keitz

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Zorgverzekering

    Ouderen en mensen met beperking in Wlz vaak dubbel verzekerd voor tandarts en fysio

    Gisteren om 09:28
  • Meerjarige zorgverzekering
    • Zorgverzekering

    Samen op een zorgpolis vaak onvoordeliger dan apart verzekeren

    4 december 2025 om 16:33

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland