23 augustus 2017 om 13:41
< 1 min lezen

Congres SKGZ over privacy, wachttijden en schulden

Op donderdag 5 oktober aanstaande is het jaarlijkse congres van de Stichting Klachten en Geschillen Zorgverzekeringen (SKGZ). Medewerkers van zorgverzekeraars, patiëntenverenigingen, belangenorganisaties, consumentenorganisaties en de overheid kunnen op deze dag hun kennis bijschaven over onder andere de veiligheid van persoonsgegevens, wachttijden en het gevoel van mensen met schulden. Het congres heeft één centraal onderdeel en verdeeld over de dag vinden er vier workshops plaats. Dat meldt SKGZ. 

Het congres dat om 13.00 uur start, begint met een sessie over gegevensbescherming en hoe veilig persoonsgegevens zijn. Dit is in een interactieve sessie dat plaatsvindt onder leiding van dagvoorzitter Elisabeth van der Hoogen. SKGZ en Zorgverzekeraars Nederland zijn erbij betrokken, maar ook Patiëntenfederatie Nederland en auteur Jeroen Terstegge van het boekje ‘Grip op AVG’.

Vervolgens vinden er vier workshops plaats verdeeld over twee sub-sessies. Hilke Grootelaar spreekt over procedurele rechtvaardigheid: waarom dit wenselijk is en wat de voordelen zijn voor de verschillende partijen tijdens een geschil. De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft het op 5 oktober over wachttijden, de registratie daarvan door zorgverleners en zorgbemiddeling vanuit de verzekeraars. De derde workshop gaat over schulden en hoe het is om hier dag in, dag uit mee bezig te zijn. Tot slot komt SKGZ zelf aan het woord waarbij het antwoord geeft op de meest gestelde vragen.

Aanmelden is mogelijk via de website van SKGZ.

Door: Redactie Nationale Zorggids 

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
  • Meerjarige zorgverzekering
    • Zorgverzekering

    Het belangrijkste zorgverzekeringsnieuws uit 2025 op een rij

    Vandaag om 08:29
    • Zorgverzekering

    Onzekerheid over ggz-vergoedingen groeit: Consumentenbond waarschuwt, sector tempert zorgen

    Gisteren om 09:52

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht