14 december 2020 om 12:50
< 1 min lezen

Zorgverzekeraars spreken met patiënten over hulpmiddelenzorg

Zorgverzekeraars vinden het erg belangrijk dat verzekerden goede hulpmiddelenzorg ontvangen. De hulpmiddelen dragen bij aan het functioneren van bijvoorbeeld dove patiënten, patiënten met diabetes of incontinentie. Uitgangspunt is dat de hulpmiddelen die aangeboden worden goed werken en meteen gebruikt kunnen worden. Voor een optimale hulpmiddelenzorg wil Zorgverzekeraars Nederland in gesprek met patiëntenverenigingen, om problemen en klachten van patiënten te bespreken. Dit meldt Zorgverzekeraars Nederland. 

In de Zorgverzekeringswet (Zvw) staat beschreven welke hulpmiddelen voor vergoeding uit het basispakket in aanmerking komen. Welke hulpmiddelenzorg wordt vergoed, bepaalt de overheid. Verzekerden krijgen van hun zorgverzekeraar de hulpmiddelen die ze nodig hebben. De zorgverzekeraars zijn verantwoordelijk voor de producten en de kwaliteit van de hulpmiddelen. Zij kopen de middelen in bij leveranciers, die hun producten weer inkopen bij fabrikanten. Zo is er een samenwerking met grote concerns, die veel ervaring hebben in de hulpmiddelenzorg.

Zorgverzekeraars Nederland vindt het belangrijk dat iedere patiënt de hulp krijgt die aansluit op de behoeften van de patiënt. Een grote groep van de verzekerden (80 procent) is tevreden over de aangeboden hulpmiddelen. Zorgverzekeraars Nederland roept mensen met klachten of problemen op om die te bespreken met hun zorgverzekeraars. Vervolgens kunnen die problemen in kaart gebracht worden en kan met alle partijen worden gekeken naar oplossingen, om zo de hulpmiddelzorg te verbeteren.

Door: Nationale Zorggids 

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Ziekenhuizen

    Wat kost een ziekenhuisbevalling in 2026?

    24 december 2025 om 15:56
    • Ziekenhuizen

    Zeshonderd Nederlanders melden zich als stamceldonor na oproep ziek Vlaams meisje

    24 december 2025 om 13:58

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht