11 april 2013 om 13:42
< 1 min lezen

SP wil duidelijkheid voor premiebetaler

DEN HAAG – De Socialistische Partij is het winstbejag van zorgverzekeraars beu. Het gedrag van de verzekeraars is ongepast in een tijd waar er steeds meer op zorg wordt bezuinigd. Kamerlid Renske Leijten gaat minister Edith Schippers van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) daarom vragen actie te ondernemen. Dat laat de partij weten.

De laatste maanden was al veel discussie over de winsten van de Nederlandse zorgverzekeraars. Toen de roep om de winst terug te geven luider werd, bleken de verzekeraars bereid tot lagere premies. Daarna bleek echter dat de bedrijven dit al jaren terug hadden kunnen doen. Met creatieve boekhouding werden de premies hoog gehouden.

Leijten wil nu dat de minister de verzekeraars dwingt om de winsten, in 2012 in totaal 1,4 miljard euro, in de zorg te investeren. Ook moet de minister een einde maken aan de schimmige constructies die de verzekeringsmaatschappijen gebruiken om de winst af te romen. De Nederlandse premiebetaler heeft, zo vindt de partij, het recht om te weten wat er met de maandelijkse premie gebeurt.

© Nationale Zorggids / Olof Venema

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Zorgverzekering

    Steeds meer Nederlanders stappen pas op 31 december over op andere zorgverzekering

    Gisteren om 16:01
  • Meerjarige zorgverzekering
    • Zorgverzekering

    Het belangrijkste zorgverzekeringsnieuws uit 2025 op een rij

    Gisteren om 08:29

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht