26 augustus 2013 om 10:18
< 1 min lezen

‘Verlaging zorgpremie nog onzeker’

(Novum) – De hogere winsten van de zorgverzekeraars leiden niet met zekerheid tot lagere zorgpremies. De verzekeraars Menzis en Achmea temperen de verwachtingen daarover. Dat staat maandag in Het Financieele Dagblad. Minister van Volksgezondheid Edith Schippers (VVD) stelde recent dat de winsten ‘absoluut’ lagere premies moeten opleveren.

Volgens topman van Menzis Roger van Boxtel belanden er steeds meer zorgtaken op het bordje van de verzekeraars. Daarnaast krijgen ze de komende jaren minder compensatie voor de risico’s die ze lopen. Achmea benadrukt dat dit jaar de premies al daalden, terwijl de kosten blijven stijgen.

De zorgverzekeraars behaalden vorig jaar een winstverdubbeling naar 1,4 miljard euro. Van Boxtel stelt in het FD dat die winst al deels is teruggevloeid naar de verzekerden door de premieverlaging dit jaar van een procent.

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Zorgverzekering

    Nieuwe medicijnen bij ongeneeslijke prostaatkanker alleen in basispakket bij prijsverlaging

    Vandaag om 08:44
    • Zorgverzekering

    Huisartsenketen Co-Med verdacht van fraude: onderzoek overgedragen aan OM

    Gisteren om 11:36

Aankomende evenementen

23 Mar
Voorlichtingsavond: Bevallen in het ziekenhuis (webinar)
  • Noord-Brabant
25 Mar
Seksuele uitbuiting
  • Zuid-Holland
25 Mar
Dag van de Zorginkoop 2025
  • Utrecht