13 februari 2013 om 12:22
< 1 min lezen

Verzekeraars en ziekenhuizen bespreken spoedeisende hulp

UTRECHT – Gisteren is de Kwaliteitsvisie Spoedeisende zorg gepresenteerd, waarin wordt gepleit voor centralisatie van gespecialiseerde spoedeisende hulp. Nu gaan de zorgverzekeraars om tafel met ziekenhuizen om te kijken hoe die plannen toe te passen zijn. Dat meldt ZorgKrant.nl.

Uit ervaring in binnen- en buitenland is volgens deze kwaliteitsvisie gebleken dat de kwaliteit verbetert als bepaalde complexe zorg op minder locaties wordt aangeboden. Daardoor is de schaarste onder specialisten beter op te vangen en zijn investeringen in faciliteiten eerder rendabel. Door het verhoogde volume van behandelingen stijgt bovendien de expertise en ervaring van het personeel.

Daarentegen wijst het rapport dat de spoedeisende basiszorg niet geconcentreerd moet worden. Zeker in perifere gebieden is het belangrijk dat deze zorg dichtbij de burger staat. Voor traumazorg kan de patiënt lokaal terecht, maar voor complexere zorg zal de ambulance wat verder moeten rijden.

© Nationale Zorggids / Olof Venema 

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Zorgverzekering

    Tandartsverzekering voor de meeste Nederlanders niet financieel aantrekkelijk meer

    Gisteren om 14:23
    • Zorgverzekering

    Ouderen en mensen met beperking in Wlz vaak dubbel verzekerd voor tandarts en fysio

    5 december 2025 om 09:28

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland