17 juli 2014 om 11:05
< 1 min lezen

Verzekeraars starten campagne gevaarlijke fietsspaken

Verzekeraars, ziekenhuizen en fabrikanten vragen aandacht voor het grote aantal gevallen van gekneusde en gebroken kindervoetjes door fietsspaken. Dat meldt Trouw.

In het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam loopt momenteel een onderzoek naar de reden waarom er zo veel voeten tussen de spaken terechtkomen. De meest voorkomende oorzaken worden eruit gepikt en aangepakt. De deelnemende partijen gaan vervolgens binnen hun expertise met de resultaten aan de slag.

Rudi Buis van de Bond van Verzekeraars: ‘We willen weten waarom het zo vaak mis gaat, terwijl het eigenlijk gemakkelijk te voorkomen is.’ Dagelijks worden er gemiddeld zeven kinderen naar de spoedeisende hulp gebracht vanwege een beknelling. ‘Ouders lijken zowel de frequentie als de ernst van spaakbeknelling te onderschatten’, aldus Buis. Het is de bedoeling dat nog in dit jaar een bewustwordingscampagne wordt gestart.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Jeugdzorg

    Zesdaags proces misbruikverdachte Barendrecht van start

    Gisteren om 12:48
    • Jeugdzorg

    Veel kinderen met slecht oogzicht hebben geen bril, kapotte bril of niet de juiste sterkte

    Gisteren om 12:39

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht