6 november 2012 om 21:28
< 1 min lezen

VVD in senaat heeft moeite met zorgpremieplan

DEN HAAG (Novum) – De Eerste Kamerfractie van de VVD heeft grote moeite met de plannen voor de inkomensafhankelijke zorgpremie. Dat heeft fractievoorzitter Loek Hermans dinsdag gezegd. Volgens hem is het maar de vraag of voldoende wordt gewaarborgd dat de kosten in het nieuwe stelsel worden beheerst.

De fractie geeft pas een definitief oordeel als het kabinet de plannen heeft uitgewerkt. Als de Eerste Kamerfractie van de VVD zich tegen de plannen keert, wordt de steun in de senaat nog kleiner. VVD en PvdA hebben samen geen meerderheid in de Eerste Kamer en PVV, SP en CDA hebben zich ook al zeer kritisch over de voorstellen uitgelaten.

Het plan van de inkomensafhankelijke zorgpremie zorgt al een week voor veel commotie. Volgens sommige berekeningen kunnen mensen met hogere inkomens er tientallen procenten op achteruitgaan. Rutte stelt dat huishoudens maximaal vier procent inleveren.

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Zorgverzekering

    Zes op tien ggz-behandelaren heeft nog geen contracten met verzekeraars

    Vandaag om 12:47
    • Zorgverzekering

    Minder mensen stappen over van zorgverzekering door stabiele premies

    Vandaag om 10:28

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht