Coronazelftesten op veel plaatsen uitverkocht
29 november 2021 om 14:41
< 1 min lezen

Coronazelftesten op veel plaatsen uitverkocht

De zelftesten voor het coronavirus zijn in veel winkels en online uitverkocht, meldt koepelorganisatie Centraal Bureau Drogisterijbedrijven (CBD). Mensen die een zelftest willen kopen hoeven zich echter geen zorgen te maken, zegt de organisatie. “De pijplijn is goed gevuld. Deze week worden de winkelvoorraden weer aangevuld”, aldus een woordvoerder. Demissionair premier Mark Rutte riep tijdens de persconferentie vrijdag, met sinterklaasavond in aantocht, mensen op zich te testen voor ze op bezoek gaan.

“Het gaat heel hard en neemt nog steeds toe. Tot nu toe kunnen we het redelijk vullen, waarbij lokaal wel tekorten ontstaan in de winkels”, zegt de woordvoerder. Dat kan bijvoorbeeld komen door een coronabrandhaard die ineens ergens ontstaat waardoor mensen zich willen testen en een winkelvoorraad snel op raakt. Die tekorten worden doorgaans binnen een paar dagen aangevuld.

Sinds de persconferentie zijn de “toch al hoge omzetten” in drogisterijen met nog eens 50 procent toegenomen, aldus de organisatie. Bij webshops was dat zelfs nog wat meer, aldus een woordvoerder. Al sinds begin november zagen de drogisterijen een toename in de vraag naar het aantal zelftesten.

Verkooppunten

De coronazelftesten zijn onder meer te koop bij supermarkten en drogisterijen zoals Kruidvat, Trekpleister, DA drogisterijen en de Etos. Bij deze webshops zijn de zelftesten momenteel uitverkocht. De brancheorganisatie houdt elke dag nauw contact met het ministerie van Volksgezondheid over de voorraad van het aantal zelftesten. Er is geen beperking gesteld aan hoeveel zelftesten mensen mogen kopen. De doosjes met meerdere testen worden het meest verkocht. “Winkels hebben een beperkte voorraad. Als iemand een hele doos koopt, kan het snel gaan”, zegt de woordvoerder.

Er zijn vijf verschillende zelftesten in omloop die verkocht mogen worden, aldus het CBD. Zelftest Flowflex van producent Acon verkoopt volgens het CBD het beste.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van dossier corona
    • Dossier Corona

    Steeds meer mensen met post-covid melden zich bij kliniek voor behandeling met lidocaïne

    Gisteren om 13:21
    • Dossier Corona

    Minder animo voor coronaprik in najaar 2025

    11 december 2025 om 14:03

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht