CDA vraagt naar problemen voor treinreizigers met een beperking
9 november 2022 om 09:00
< 1 min lezen

CDA vraagt naar problemen voor treinreizigers met een beperking

Door vollere treinen en gebrek aan reisassistentie is het voor mensen met een beperking moeilijker om te reizen. Lucille Werner van CDA vraagt staatssecretaris Heijnen van Infrastructuur en Waterstaat wat zij hieraan kan doen. Dit meldt de Tweede Kamer.

Mensen met een rolstoel komen bijna de trein niet meer in, zegt Werner. De treinen zijn te vol en er zijn niet genoeg medewerkers op de stations om mensen met een handicap te helpen. Slecht voor de positie van mensen met een handicap, want ook zij moeten zo zelfstandig mogelijk hun leven kunnen leiden.

Heijnen zegt het personeelstekort bij NS niet op te kunnen lossen, maar wil NS wel aansporen om deze problemen bovenaan de agenda te zetten, zodat mensen met een beperking niet de dupe worden van het personeelstekort. Het kabinet maakt ook 10 miljoen vrij voor de verbetering van de toegankelijkheid van het ov.

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Nieuwe financiering voor langdurige zorg vanaf 2026: wat kun je verwachten?

    Vandaag om 14:38
    • Gehandicaptenzorg

    Grote zorgen om vermiste 19-jarige Mick met verstandelijke beperking

    Vandaag om 11:48

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht