5 maart 2025 om 14:08
< 1 min lezen

Struycken betreurt dat pleegmeisje Vlaardingen vastzat in systeem: ‘Het spijt mij verschrikkelijk’

Door: ANP

Staatssecretaris Teun Struycken van Rechtsbescherming “betreurt het” dat het pleegmeisje in Vlaardingen “bekneld zat in het systeem”. “Het spijt mij verschrikkelijk”, zei de NSC-bewindsman woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer. Hij zei dat er een collectieve verantwoordelijkheid was van alle betrokken organisaties en overheden, waaronder de rijksoverheid.

Struycken benoemt, net als meerdere Kamerleden, dat het is misgegaan in het systeem. Volgens de staatssecretaris werd de ene fout op de andere gestapeld. “Elk nalaten komt vaker voor, maar niet vaak met deze gevolgen”, aldus de staatssecretaris.

“Ze zijn in de steek gelaten”, zei Struycken over het meisje dat dusdanig werd mishandeld dat ze vorig jaar in het ziekenhuis terechtkwam met onder meer hersenletsel, haar biologische moeder en twee Syrische jongetjes die eerder werden mishandeld in hetzelfde pleeggezin.

Strafzaak

Tegen de pleegouders loopt een strafzaak.

Struycken is de eerste van vier staatssecretarissen die antwoord geven op vragen van Kamerleden over de zaak.

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Moeder Vlaardingse pleegmeisje in interview: ‘Kind zegt niet zomaar dingen, luister gewoon’

    5 november 2025 om 08:38
    • Jeugdzorg

    Organisaties erkennen fouten in zaak met pleegmeisje Vlaardingen: ‘Hartverscheurend’

    4 maart 2025 om 09:02

Aankomende evenementen

09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht
03 Apr
Plukdag 2026
  • Noord-Brabant
13 Apr
Zorg & food
  • Utrecht