2 april 2015 om 15:08
< 1 min lezen

Inspectie sluit onveilige apotheek

De Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) heeft apotheker Q.H.W.J. van Loon, eigenaar van Apotheek Princenhage in Breda het bevel gegeven om met ingang van 31 maart 2015 zijn werkzaamheden als apotheker te beëindigen. Hij mag geen recepten meer aannemen, geneesmiddelen ter hand stellen aan patiënten, en farmaceutische zorg verlenen, totdat is voldaan aan de voorwaarden voor het leveren van verantwoorde zorg, zoals verwoord in de geldende Nederlandse Apotheek Norm (NAN). 

Tijdens een onaangekondigd bezoek op 24 maart constateerde de IGZ risico’s voor de patiëntveiligheid. De apotheker staat alleen in de apotheek, levert medicatie af zonder adequate controle en zonder vastgelegde medicatiebewaking. Benodigde geneesmiddelen zijn niet of niet tijdig in de apotheek beschikbaar. De apotheek is op ongeregelde tijden niet open, zonder dat de patiënt hiervan op de hoogte is gesteld. Verder trof de inspectie bij een steekproefsgewijze controle van de geneesmiddelenvoorraad diverse losse medicijnstrips zonder vervaldatum aan.
 
Dit bevel is geldig totdat de apotheker de inspectie heeft aangetoond dat de door de inspectie geconstateerde tekortkomingen zijn weggenomen en de noodzakelijke verbeteringen zijn gerealiseerd.
 
© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Vrouwelijk personeel HMC kan in eigen ziekenhuis terecht met vrouwspecifieke klachten

    Vandaag om 14:22
    • Zorgpersoneel

    Geweld tegen zorgmedewerkers blijft toenemen ondanks extra maatregelen

    Vandaag om 09:23

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht