10 februari 2017 om 13:20
< 1 min lezen

Kabinet wil anticonceptiepil niet terug in basispakket

Het kabinet wil de anticonceptiepil niet terug in het basispakket van de zorgverzekering, ondanks een stijging van het aantal abortussen. Minister Edith Schippers van Volksgezondheid verwees het voorstel vrijdag naar de prullenmand: “Het blijft zoals het is.”

Het Nederlands Genootschap van Abortusartsen en Rutgers (voorheen Rutgers Stichting) pleiten voor een terugkeer van de pil in het basispakket. Zij wijzen erop dat het aantal abortussen voor het eerst in bijna tien jaar is toegenomen.

De meeste abortussen vonden plaats bij 25- tot 30-jarige vrouwen. De reden daarvoor is niet helemaal duidelijk. De pil wordt nu alleen vergoed voor vrouwen onder de 21 jaar.

Schippers spreekt over een heel lichte stijging, waaraan je geen grote conclusies kunt verbinden. Ze benadrukt dat in het verleden anticonceptie twee keer in en uit het pakket is gegaan, “zonder relatie met abortuscijfers”.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Kraamzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Kraamzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht