23 januari 2025 om 14:23
< 1 min lezen

Nieuwe eetwijzer laat zien op welk groente en fruit de meeste pesticiden zitten

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

De nieuwe eetwijzer van het Nederlandse Pesticide Action Network (PAN-NL) laat consumenten zien hoeveel pesticiden er op bepaalde groenten en fruit zitten. Zo blijkt onder meer dat paprika’s, sinaasappelen, aardbeien en kropsla er het slechtst vanaf komen. Desondanks betekent dit niet dat je ze daarom links moet laten liggen. De meeste metingen blijven namelijk onder de maximaal toegestane waarden. Dit meldt RTL.

De eetwijzer van PAN-NL is gebaseerd op het aantal bestrijdingsmiddelen op een bepaalde soort groente of fruit. Zo blijkt dat op citrusvruchten 4,2 verschillende pesticiden worden gespoten en op kropsla 3,6 pesticiden. Op asperges, witlof en rode bieten zitten veel minder soorten bestrijdingsmiddelen, net als op ananas, watermeloen en kiwi’s.

Resten van bestrijdingsmiddelen

PAN-NL en het Voedingscentrum benadrukken dat bestrijdingsmiddelen op groente en fruit geen gevaar vormen voor de gezondheid. Groente en fruit dat de consument koopt bevat met name resten van deze middelen. “Met de kennis die we nu hebben, is de kans dat zo’n rest een gevaar voor de gezondheid vormt klein. Het is zeker dat de gezondheidsvoordelen van groente en fruit groot zijn.”

Lees ook: Groente en fruit voor kant-en-klare babyvoeding veiliger? Zo zit dat

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Herverwijzen via VGZ en ZorgDomein: sneller zorg zonder extra huisartsbezoek

    Vandaag om 09:15
    • Ziekenhuizen

    Stroomuitval in ziekenhuizen: wat kun je als medewerker doen? 

    Vandaag om 08:36

Aankomende evenementen

10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland
13 Dec
Vier samen kerst bij Safina en Sociom
  • Noord-Brabant