23 januari 2025 om 14:23
< 1 min lezen

Nieuwe eetwijzer laat zien op welk groente en fruit de meeste pesticiden zitten

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

De nieuwe eetwijzer van het Nederlandse Pesticide Action Network (PAN-NL) laat consumenten zien hoeveel pesticiden er op bepaalde groenten en fruit zitten. Zo blijkt onder meer dat paprika’s, sinaasappelen, aardbeien en kropsla er het slechtst vanaf komen. Desondanks betekent dit niet dat je ze daarom links moet laten liggen. De meeste metingen blijven namelijk onder de maximaal toegestane waarden. Dit meldt RTL.

De eetwijzer van PAN-NL is gebaseerd op het aantal bestrijdingsmiddelen op een bepaalde soort groente of fruit. Zo blijkt dat op citrusvruchten 4,2 verschillende pesticiden worden gespoten en op kropsla 3,6 pesticiden. Op asperges, witlof en rode bieten zitten veel minder soorten bestrijdingsmiddelen, net als op ananas, watermeloen en kiwi’s.

Resten van bestrijdingsmiddelen

PAN-NL en het Voedingscentrum benadrukken dat bestrijdingsmiddelen op groente en fruit geen gevaar vormen voor de gezondheid. Groente en fruit dat de consument koopt bevat met name resten van deze middelen. “Met de kennis die we nu hebben, is de kans dat zo’n rest een gevaar voor de gezondheid vormt klein. Het is zeker dat de gezondheidsvoordelen van groente en fruit groot zijn.”

Lees ook: Groente en fruit voor kant-en-klare babyvoeding veiliger? Zo zit dat

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Aardbeien, kropsla en druiven vaak vervuild met PFAS

    30 mei 2025 om 10:22
    • Ziekenhuizen

    SeizoensEetwijzer onthult hoeveel pesticiden op jouw seizoensgroente en -fruit zitten

    29 april 2025 om 10:53

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht